Dach
dachówki ceramiczne i elementy uzupełniające
 


Dach stanowi bodaj najważniejszą część domu, jego ukoronowanie, zwieńczenie. Wykonany z odpowiednich materiałów, będzie służył jego mieszkańcom dziesiątki lat, dając poczucie bezpieczeństwa i chroniąc przed upałem i deszczem. Dachówki ceramiczne Jopek już od ponad 10 lat spełniają te wymogi - jako niezwykle trwałe oraz odporne na warunki atmosferyczne. Ponadto wykonane z surowców ekologicznych, w coraz doskonalszych technologiach, nie porastają mchem i nadają się również do renowacji starych budynków. Duży wybór dachówek oraz elementów uzupełniających wytwarzanych w FCB Jopek pozwala na krycie dachów nawet o bardzo skomplikowanych kształtach. Prosty ich montaż oraz estetyczny wygląd to dodatkowe atuty sztandarowych wyrobów firmy, będących efektem połączenia nowoczesnych technologii z wielowiekowymi doświadczeniami ceramików.

  Dachówka karpiówka o powierzchni gładkiej - standardowa DK 18   Dachówka karpiówka gąsiorowa DK 18G   Gąsior dachowy prasowany GD 38
  Wietrznik kopułkowy
5-elementowy (krycie w łuskę) - powierzchnia 13 cm2
  Dachówka karpiówka okapowa DK 18R   Dachówka krawędziowa DK 18K L;P


   
Kolorystyka
Dach ceramiczny kojarzy nam się z piękną naturalną czerwienią, która od wieków króluje nad naszymi domami. To ona decyduje często o "klimacie" miast. W naszej ofercie znajdziecie Państwo zarówno klasyczną dachówkę w tym kolorze jak i grafitową, która może doskonale komponować się z elewacją klinkierową lub tynkiem. Wszystkie elementy systemu są dostępne w obydwu kolorach.
Przykład zastosowania kolorystyki

   
Odmiany lica
Lico dachówki wpływa na ostateczny wygląd i charakter dachu, tworząc jego fakturę. Oferujemy cztery rodzaje dachówek podstawowych o różnych odmianach lica:
   
Wykroje na zamówienie
Oprócz klasycznej dachówki karpiówki proponujemy również inne wykroje nawiązujące do historycznych i regionalnych tradycji:
   
Rodzaje pokryć dachowych
Stosując dachówkę karpiówkę możemy pokryć dach dwoma metodami: w łuskę lub w koronkę. Oba rozwiązania są równie trwałe i estetyczne, a koszty ich realizacji - zbliżone.


Krycie w łuskę (dachówka karpiówka o powierzchni gładkiej).   Krycie w koronkę (dachówka karpiówka o powierzchni prążkowanej).
   
Parametry techniczne
Wszelkie analizy porównawcze pokryć dachowych obecnych na rynku wykazują, że dachy kryte dachówką ceramiczną są najbardziej trwałe. Ich żywotność ocenia się nawet na 100 lat. Posiadają one doskonałe prametry mrozoodporności (150 cykli), bardzo niską nasiąkliwość (około 2%) oraz wytrzymałość (950 N). Są estetyczne i proste w montażu. Dachówki spełniają wymogi normy polskiej PN-B-12020 oraz europejskiej DIN-EN-1304. Na wszystkie dachówki ceramiczne i elementy uzupełniające udzielamy 30-letniej gwarancji.
     
    Home | Produkty | Technologia | Realizacje | Sprzedaż | Aktualności | O firmie

Copyright Frodo 2001